Impotencja: przyczyny i leczenie zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to problem, z którym boryka się dziś wielu mężczyzn. Powszechnie wiadomo, że to problem trudny i wstydliwy. Wszak męskość kojarzymy głównie z aktywnością, sprawnością i atrakcyjnością seksualną. W naturze erekcja nie wygląda tak samo przez całe życie mężczyzny. Z wiekiem słabnie i to jest normalne. Niepokojące jest jednak to, że słabnie, a nawet zanika u coraz młodszych mężczyzn. Szacuje się, że co 5 mężczyzna na świecie narzeka na problemy tego typu.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji mogą zdarzyć się w bardzo młodym wieku, to jest przed ukończeniem 26 roku życia. Problemy z erekcją na tym etapie życia mają przyczyny w psychice. Mogą być skutkiem kompleksów, lęków i obaw związanych z życiem seksualnym. Mogą też być następstwem ośmieszenia przez kobietę lub braku doświadczenia w seksie. U mężczyzn w wieku po czterdziestce, problemy z erekcją mają wiele przyczyn. Erekcja słabnie, ponieważ słabnie produkcja testosteronu, od którego zależy seksualna sprawność mężczyzny. Kłopoty łóżkowe w tym wieku powodowane są też nieprawidłowym stylem odżywiania się, siedzącym trybem życia, brakiem aktywności fizycznej, przemęczeniem i przepracowaniem. Erekcja może szwankować u mężczyzn, u których rozwijają się choroby ogólnoustrojowe, takie jak miażdżyca, cukrzyca lub nadciśnienie.

Leczenie zaburzeń erekcji

Leczenie zaburzeń erekcji powinno być adekwatne do ich przyczyn. A zatem zacząć trzeba od poznania tych przyczyn. To z kolei łączy się z odwiedzeniem kilku specjalistów i wykonaniem kilku badań. Zaburzenia erekcji leczą urolodzy i seksuolodzy. Lekarze ogólni mogą przepisywać środki, które doraźnie eliminują problem. Chodzi o to, że czasowo działają na bezpośrednią przyczynę zaburzeń, nie eliminując przyczyny ogólnej, na przykład miażdżycy, cukrzycy lub nadwagi. U panów w starszym wieku również można leczyć zaburzenia erekcji. Służą temu te same leki, o których mowa wyżej. Sześćdziesięciolatek oczywiście nie będzie tak sprawny w łóżku jak dwudziestolatek, ale możliwa jest poprawa kondycji seksualnej także na tym etapie życia.

Źródło informacji: https://www.aptekakamagra.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *