main

Szorty

Odpowiedzialność

11 grudnia 2015 — 0

Rzeczywistość nie jest zupełnie prosta. Czasem łapiemy jej skrawki i nie jesteśmy ich w stanie obrobić, bo to nie materiał, który skroi nam garnitur czy suknię na wymiar. To ciągle tylko pomięte szorty i koszulka. Nie mamy odpowiedniej perspektywy, a jednak musimy w nich iść. Tak bardzo często dotyczy to pracy, związku, pasji czy innych relacji, które tworzymy.

Bierzemy odpowiedzialność. Podejmujemy wybory. Kochamy, nienawidzimy, śmiejemy się, płaczemy. Ciągle nie mając pełnego obrazu. Robimy to jednak, aby ten świat stawał się lepszy.

Nigdy tak naprawdę nie pojmiemy do końca. Odpowiedzialność to zebranie tej rzeczywistości, która jest dostępna w zasięgu ręki, oparcie jej o swoje wartości i podjęcie trwałej decyzji, która będzie skutkować dobrem dla osób, których dotyczy. Choć nie zawsze w tej bliskiej perspektywie, bo każda relacja ma swój “dress code”.

Rafał

Piszę od zawsze. Obserwuję ludzi i szukam historii, przyczyn. Interesuje mnie konkretna człowiek, nie ogół. Nie patrzę zbytnio wstecz, bo przyszłość jest taka piękna. Ten blog jest zapisem świadomego przeżywania życia, inaczej smakowania. Więcej tutaj: klik.