main

Szorty

Krótka odpowiedź na kryzysy w związku

1 sierpnia 2016 — 0

Co jeśli przechodzicie kryzys? Może przeżywasz go właśnie teraz? Czy od razu warto uciekać, rezygnować? Te wątpliwości rozwiewa Robert Więckiewicz:

To bez sensu, bo każdy następny związek jest taki sam. Po co przechodzić przez to samo jeszcze raz? Znowu te tańce godowe. A później znów kryzys, masakra. Nie wierzę w związki, w których zawsze jest idealnie. Skoro my sami nie wiemy o sobie wszystkiego, to jak możemy mieć wiedzę o drugiej osobie? Ja bym chciał poznać kobietę, z którą jestem, a to nie jest proces obliczony na pięć, dziesięć czy piętnaście lat. A skoro odbijam się w niej jak w lustrze, to poznając ją, poznaję siebie. Chciałbym uczynić relację z nią możliwie najbardziej pełną, czerpać z niej maksymalnie dużo wiedzy o sobie. Gdybym zmieniał partnerki, nigdy bym tego nie osiągnął, bo przerabiałbym tę samą lekcję i dochodził do tego samego punktu. Mam poczucie, że im głębiej wchodzimy w kogoś, tym głębiej wchodzimy w siebie, więc to interesujące, że ta konfrontacja działa pozytywnie na jedną i na drugą stronę.

Wiesz, przechodziłem przez to. Możesz szukać i szukać, ale ideału i tak nie znajdziesz. Nie ma osoby, która w stu procentach zaspokoi nasze potrzeby. Która zawsze wyprzedzi oczekiwania. Która… Żeby zbudować dobry związek, wystarczy odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: czy dzięki niej staję się lepszym człowiekiem? Niekoniecznie częściej radosnym, bogatszym, spełnionym seksualnie, ale wewnętrznie szczęśliwym. Bo zawsze możesz znaleźć większe cycki, lepszy tyłek, zdolniejszą w kuchni, łóżku, bardziej oczytaną, ale to nie sprawi jednego: że będziesz bardziej świadomym siebie facetem z kobietą, która Cię coraz bardziej chce, mimo wad, nawyków, przyzwyczajeń. Nie warto wymieniać kobiety dla lepszego rosołu, bo i tak każda z nich ma swoje humory. Lepiej je znać i wiedzieć, jak im zapobiegać lub reagować.

Kobiety nie zmienisz. Można zmienić kobietę, ale to i tak niczego nie zmienia – jak mawia pewien mędrzec. Warto zapamiętać.

Rafał

Piszę od zawsze. Obserwuję ludzi i szukam historii, przyczyn. Interesuje mnie konkretna człowiek, nie ogół. Nie patrzę zbytnio wstecz, bo przyszłość jest taka piękna. Ten blog jest zapisem świadomego przeżywania życia, inaczej smakowania. Więcej tutaj: klik.