Kim jestem?

17 września 2015

Kim jestem?

Jestem Rafał i piszę od zawsze. Swego czasu moje teksty wygrały konkurs piosenki, wprawiały w zachwyt nauczycieli, później trochę szerszą, internetową publiczność. Potem gdzieś się schowałem, by dojrzeć. Teraz wiem, że będę dojrzewał do końca życia, a ten blog jest takim zapisem świadomego przeżywania, inaczej smakowania.

Na co dzień pracuję w branży marketingowej – pomagam firmom w odbiciu się od dna i powiększam ich zyski przez kreatywne i nowoczesne rozwiązania. Jedni mówią o mnie, że potrafię sprzedać piasek na pustyni. Może to i prawda? Jeśli jesteś zainteresowany, możesz się przekonać.

Kiedyś jednak chciałbym zwolnić i poświęcić się pisaniu (niekoniecznie jako etatowy bloger) i szefować własnej firmie. Do tego być w dojrzałej relacji z wartościową kobietą i móc żyć tak, że słowo szczęście nie będzie mi znane tylko jako zwrot ze słownika. Reszta to tylko miła wypadkowa tych dwóch lub trzech decyzji.

Bardzo lubię podróżować, fotografować, gotować i opowiadać. Na temat relacji damsko-męskich czy autostopu mógłbym gadać godzinami. We dwójkę, jak i przy całej sali. Choć wiem, że nie mam monopolu na prawdę, to mam przekonanie, że wartości, które wyznaję, ułatwiają życie. Zdecydowanie.

Ostatnio coraz częściej zdarza mi się mówić do ludzi o ich własnej wartości. Żeby cenili swoją pracę, swoje talenty, bo tego czasu, który oni na nie poświęcają, nikt im nie odda. Życie to sztuka wyboru, trudnego wyboru. Warto więc decydować mądrze.

Nie mówię za dużo, więcej słucham. Mam poczucie, że jak gadać, to mądrze. Jak powiedziano w pewnym serialu: to człowiek niewielu, ale za to wielkich słów. Taki jestem, kiedy drugi człowiek mnie naprawdę potrzebuje.