main

Damsko-męskie

Jak uwieść faceta?

18 stycznia 2017 — 0

Często kobiety pytają mnie o te same rzeczy: jak go zainteresować sobą, jak go uwieść, co zrobić, żebym stała się dla niego atrakcyjna, czemu on mnie nie widzi, itd. Wydawałoby się, że oczywistą odpowiedzią jest „pokaż cycki”, ale niektóre z nich próbowały i w wielu przypadkach okazywało się, że to nie działa. Faceci zainteresowali się nimi, ale nic więcej z tego nie wyszło. Dlaczego?

WYGLĄD TO NIE WSZYSTKO

Tak, jesteśmy wzrokowcami. Tak, wygląd jest ważny, jak i dla Was, drogie Panie. Nie oszukujmy się. Żadna z Was nie pójdzie do łóżka z facetem, który jej nie pociąga. Tak samo on nie zainteresuje się kobietą, która ubiera się jakby zszyła worek kartofli z torbą z Biedronki. Mówiąc inaczej – pokazuje swoją kobiecość jako coś mało wartościowego. Nie trzeba mieć wszystkiego na wierzchu, wystarczy pozostać seksowną, kobiecą. Dać facetowi pole do fantazji, bo to właśnie Ciebie będzie chciał zdobyć. Daj mu fantazję, nie erekcję. Albo i to, i to – jednocześnie.

Wygląd to nie wszystko, ale od niego się zaczyna. Patrzę i widzę, czy ta osoba jest w moim guście. Czy daje sygnał – jestem zainteresowana znajomościami. Czy jej sposób zachowania, poruszania się wyraża coś więcej aniżeli nienawidzę ludzi. To przyjemność rozmawiać z kobietą, która całą sobą mówi: jestem wartościowa oraz chcę Ci się podobać. Nie masz tak, że z przystojnym i/lub dobrze ubranym facetem o wiele lepiej się gada? No właśnie.

TO MOŻE CHARAKTER?

Czasem jest tak, że idziesz sobie ulicą i mija Cię jakaś para. On jak z okładki magazynu dla kobiet, a jej to nawet Photoshop by nie pomógł. Zadajesz sobie pytanie – co on w niej widzi? Piękna nie jest. Na inteligentną nie wygląda. Nie ubiera się jakoś nadzwyczajnie. Nic nie przemawia za tym, żeby mogli być razem. Ty jesteś atrakcyjniejsza. Mądrzejsza. Z klasą. A to jednak na nią zwrócił uwagę i kiedy Cię mijał, nie rzucił się i nie przeprosił słowami: popełniłem błąd.

Możesz teraz pomyśleć, że prawdopodobnie jest tak, że ona ma cudowny charakter, skoro z nią jest. Albo owinęła go sobie wokół palca i już po zawodach. Niezależnie od wymyślonych przyczyn, które niekoniecznie są prawdziwe – zazdrościsz jej, bo ona ma „to coś”, czego Ty nie masz. A wiesz czego? Ona odkryła jego potrzeby i wiedziała, jak je zaspokoić.

Wykazanie zainteresowania czy zrobienie jakiegoś kroku nie było dla niej problemem. Dała mu się podrywać i odpowiedniego wynagradzała jego starania. Nie odliczała kilku godzin, żeby odpisać na smsa, aby zachować tajemniczość. Nie zastanawiała się, czy wypada, jeśli czegoś chciała. Z każdym krokiem on przekonywał się, że jest inna od dziewczyn, które spotykał – sprawiała, że mu się chciało. Stała się dla niego wyzwaniem, które on podjął. Jeśli rzucisz facetowi rękawice do walki, on rzadko kiedy ich nie podniesie, jeśli widzi, że nagroda jest tego warta.

Jak poznać jakiej kobiety on poszukuje? Jest na to jedna odpowiedź.

ZOBACZ KIM ON JEST DZIŚ

Jego praca, pasje, zainteresowania czy znajomości powiedzą Ci o nim prawie wszystko. To proste, że Sebek z siłowni będzie zwracał dużo większą uwagę na wygląd, przez co i w tej materii będziesz się musiała bardziej postarać. Arek – szef firmy, nie będzie szukał zagubionej dziewczyny po to, żeby nią manipulować – chyba, że jest narcyzem. Będzie szukał kogoś, kto wie czego chce, kto ma cele, pasje i je realizuje. Imprezowicz nie będzie szukał introwertyczki, z którą zechce siedzieć w domu. Stąd wniosek: jeśli chcesz uwieść faceta, po prostu musisz go poznać (albo wynająć detektywa). Wtedy będziesz mogła stwierdzić, czy obok takiego mężczyzny chcesz budzić się każdego dnia.

KIM TY JESTEŚ

Kiedy już dowiesz się, jaki jest on – Twój wymarzony facet sprzed trzydziestu minut, zrób jedno. Zestaw to z tym, kim jesteś dziś. On. Ty. On. Ty. Ciężko będzie stworzyć dobrą relację, z kim dzieli Cię przepaść na wielu polach. Choć różnorodność w zainteresowaniach jest dobra, tak odmienne wartości mogą być przyczyną kłótni czy problemów na dłuższą metę. Ułożony mężczyzna nie będzie żył z księżniczką. Intelektualistka nie odnajdzie się w ramionach Sebka. Nie ma co się oszukiwać.

Jest czas na zauroczenie i czas na miłość. Pierwsze dotyczy wszystkich – nie wybiera się obiektu zakochania – czasem Sebek, innym razem Adam, Piotr, Zbyszek. Ten drugi moment jest o wiele ważniejszy – kiedy decydujesz się na spędzenie choć jednego dnia z kimś, kto Ci nie odpowiada, to tracisz niepowtarzalną szansę na to, żeby przeżyć to życie u boku tego, którego szukasz. Jeśli uważasz, że stać Cię tylko na Multiplę, to do niej wsiadasz. W tym nie ma nic złego. Na Ferrari trzeba dłużej poczekać, chyba że… masz pomysł jak je zdobyć szybciej. Na szczęście miłość to nie biznes. Jej nie da się kupić, można ją jedynie zdobyć będąc najlepszą wersją siebie. Dostajesz więc takich partnerów, na których Cię obecnie „stać”. To Ci wiele mówi o tym, kim jesteś i jakie masz potrzeby.

WALCZYSZ CZY ODPUSZCZASZ?

Patrzysz na tego faceta i co myślisz – jestem odpowiednią kobietą czy nie zasługuję na niego? Są trzy opcje:

Odpuszczasz, bo nie czujesz się dla niego atrakcyjna (a zwłaszcza dla siebie). Masz poczucie, że nie jesteś ciekawą osobą i szansa, że Ty go czymś zaintrygujesz, jest zerowa. On spełnia się w życiu zawodowym i prywatnym, a Ty nie masz zbyt wielkich ambicji, więc możesz sobie tylko o nim pomarzyć. Logiczne, że się poddajesz. Gorzej, jak nie zaczniesz pracować nad sobą. W tym wypadku możesz się zainteresować swoją Multiplą.

Nie wiesz, co zrobić. Z jednej strony czujesz się wartościową kobietą, której powinien pragnąć każdy interesujący facet, a z drugiej nie masz pewności, czy on się zainteresuje. Jeśli nie masz logicznego powodu, aby uzasadnić dlaczego on może Cię odrzucić, to prawdopodobnie uciekasz od lęku przed porażką albo boisz się bliskiej relacji, bo jeszcze nigdy w życiu jej nie doświadczyłaś. W tej grupie tylko jedna kobieta na trzy próbuje zmienić swój status i uwieść faceta jej marzeń. W którym jesteś gronie?

Mam nadzieję, że uznasz jednak, iż jesteście sobie pisani jak Christian i Anastasia albo jednak zdecydujesz się przełamać swój strach, dlatego dam Ci dobrą radę:

Faceci kochają kobiety, które wiedzą, czego chcą. Kiedy chcesz związku właśnie z nim, dąż do tego jakby to miała być jedyna rzecz na świecie. Dlaczego? Popatrz jeszcze raz na tę parę, którą mijałaś – ich miłość przepełnia pasja do siebie, do życia. Imponują sobie, starają się, budują coś wartego odrzucenia tych wszystkich innych ludzi wokół. Tego nie zastąpią najlepszy wygląd, najinteligentniejsza rozmowa czy wspólne planowanie życia. To ważne, ale nie szukamy kobiet, przy których można zgubić portfel. Pragniemy tych, dla których można stracić głowę. Dlaczego ten przystojniak wybrał właśnie ją?

Dla kobiet, które są wyzwaniem, wstajemy każdego dnia.

Rafał

Piszę od zawsze. Obserwuję ludzi i szukam historii, przyczyn. Interesuje mnie konkretna człowiek, nie ogół. Nie patrzę zbytnio wstecz, bo przyszłość jest taka piękna. Ten blog jest zapisem świadomego przeżywania życia, inaczej smakowania. Więcej tutaj: klik.